Polska po mimo ciągle
szwankującego dostępu do sieci jest jednym z potentatów rynku reklamowego online w Europie Środkowo-Wschodniej. Tego rodzaju wydatki są u nas wyższe o 10mln dolarów niż w Rosji a o przeszło 40 mln niż w Czechach.
więcej...
Reakcja konsumenta na
reklamę zależy od tego, czy przekaz ma być skierowany na uporządkowane procesy myślenia, na logicznie podejmowane decyzje przez adresata, czy też ma się opierać na informacjach wizualnych i relacjach przestrzennych.
więcej...


Wymienniki ciepła (rekuperatory) typu JAD

Wymienniki ciepła są różne, czyli na rynku są modele mające zastosowanie w różnych dziedzinach życia i urządzenia. Oczywiście jest to coś naturalnego, ponieważ wymienniki spełniają bardzo różne role, więc muszą być ich różne modele. Jednym z nich, który jest dość popularne, jest tak zwany wymienniki ciepła typu JAD.

Są to typowe urządzenia przeznaczone do stosowania głównie w instalacjach centralnego ogrzewania. Stosuje się je na przykład w obiektach budownictwa powszechnego, które są zasilane energią cieplną z wysokoparametrowych systemów wodnych o ciśnieniu maksymalnym do 1,6 mpa i temperaturze do 150 stopni.

Oznacza to, że właściwie w wypadku wszystkich instalacji centralnego ogrzewania wykorzystuje się wymienniki ciepła typu JAD. Ich zastosowanie jest powszechne, ponieważ obecnie każde blokowisko jest wyposażone w taki właśnie system grzewczy. To najlepszy dowód na to, jak potrzebne we współczesnych rozwiązaniach są wymienniki ciepła.

Dodatkowo są one częścią innych urządzeń - rekuperatorów. W tym wypadku również odgrywają ważną rolę, ponieważ pozwalają na pobieranie i wymianę wody, która później jest podgrzewana i filtrowana. Niekiedy wykorzystuje się również wymienniki typu JAD. To kolejne powszechne ich zastosowanie w nowoczesnych rozwiązaniach technicznych.

Okazuje się więc, że niemalże każdy z nas ma do czynienia z rekuperatorami czy wymiennikami ciepła. Są one używane w wielu urządzeniach i systemach, o czym najczęściej nie mamy nawet pojęcia. Jednak warto docenić ich możliwości i wszechstronność.

wykorzystuje wymienniki